Nätverk i Hälsingland
Nätverk i Hälsingland för Långfärdsskridsko-, Kajak- och Fjällturer vänder sig till personer som är intresserad av någon eller några av ovanstående friluftsturer.
Av: Inge Bäckström
Nätverk i Hälsingland för Långfärdsskridsko-, Kajak- och Fjällturer vänder sig till personer som är intresserad av någon eller några av ovanstående friluftsturer.
Grundkonceptet bygger på e-postinbjudan. Tanken är att med upptäckarglädje och i demokratisk anda genomföra en friluftstur under trivsamma former. Man hjälps åt att lösa eventuella problem som kan uppstå under "resans" gång! Mycket bygger självfallet på att man är en självgående friluftsmänniska och respekterar demokratins spelregler. Ingen medlemsavgift förekommer. Man deltar alltid på egen risk och man ansvarar alltid för din egen säkerhet. Vilket är viktigt att komma ihåg! En Sarekvandring september 2009 finns med på agendan.
Tycker du detta låter intressant, ja, då är det bara att skicka ett SMS, eller ringa!
Inge Bäckström
Simeå
070-2198265
Läs mer
Forumdiskussioner
- Fjällvandring Tältplatser nära Vålåstugan
- Fjällvandring Närmaste vägen Änonjalmme - Alkajaure
- Paddling allmänt Paddelflottör och länspump
- Fjällvandring Går det att ta sig mellan Lunndörren och Lillådören?
- Fjällvandring Solovandra med ett Hilleberg Niak?
- Fjällvandring Dunsovsäck fjällvandring
- Fjällvandring Minimalism - Hur ser fjällpackningen ut?
- Fjällvandring Vada Kamatjokka?(Kvikkjokk)